Aktywne obozy lato 2020

Obozy dla nastolatków

Często pojawia się pytanie jaki obóz będzie najbardziej odpowiedni dla nastolatka. Naszym zdaniem podstawowym elementem decydującym o selekcji obozu jest tematyka, jaką oferuje konkretny organizator. W przypadku dobrze skomponowanej oferty, znaleźć można zarówno wyjazdy dla dzieci i młodzieży typu:

  • obozy survivalowe,
  • obozy paintballowe
  • obozy militarne
  • obozy ASG,
  • obozy sportowe,
  • i obozy klasycznie rekreacyjne, przygodowe dedykowane dla dzieci z młodszych kategorii wiekowych.

Przykłady obozów dla nastolatków z dobrze opracowanym programem znajdziecie w katalogu LATO 2020 opracowanym przez Agencję Turystyczną Wonderlands. Katalog do pobrania na stronie internetowej: https://aktywne-obozy.pl/katalog-pdf/ w biurze agencji, podczas targów turystycznych i u partnerów w całej Polsce.

Agencja posiada 30 letnie doświadczenie w organizacji obozów dla dzieci i modzieży. Zdecydowana większość obozów organizowanych przez AT Wonderlands jest dosyć aktywna i przeznaczona dla nastolatków, zdolnych nie tylko do samodzielnego funkcjonowania na wyjeździe bez rodziców. Na podstawie zainteresowania nastolatka dobrać można tradycyjne rozrywki obozowe jak taniec, malowanie, zajęcia artystyczne, a coraz szersza popularność towarzyszy przy tym:

  • nauce przetrwania (obozy survivalowe),
  • zdobywania dyscypliny i dojrzałości, wzmocnienia psychicznego (obozy militarne),
  • a nawet ASG – Air Soft Gun, które z kolei pozwalają na przeniesienie się do wyższej wyobraźni.

Realizowane w tym przypadku historie fabularne na obozie mogą być bardzo różnorodne i ciekawe. Zaawansowany i rozbudowany program oferowany przez AktywneObozy.pl jest jednym z najlepszych, jakie można znaleźć na polskim rynku.

 obozy ASG

Obóz czy kolonia?

Czym rózni się obóz dla dzieci od kolonii? Kolonie to przedewszystkim rekreacja. Zajęcia sportowe czy tematyczne zazwyczaj ograniczone są do minimum. często grupy kolonijne są o wiele bardziej liczne niż obozowe. Obozy posiadają bardziej sportowy lub przygodowy charakter. Udział w wypoczynku w formie obozu jest dla nastolatka wyzwaniem, osobistym sprawdzianem a często też niemałym treningiem sprawnościowym. Jeżeli weźmiemy pod uwagę zainteresowania młodzieży pozwali nam to na dobór obozu, który jest tematycznie połączony z jego pasją. Dzięki temu spędzi on miło czas w grupie rówieśników o tych samych zainteresowaniach.

W chwili obecnej obozy przybierają formę zaawansowanych, inspirowanych grami, filmami czy serialami znanymi nastolatkom scenariuszy. Realistyczne warunki odtwarzania różnych sytuacji, w których potencjalnie nastolatek może się kiedyś znaleźć są doskonałym rozwiązaniem aktywności młodego człowieka po całym roku szkolnym.

Obozy ASG, obozy militarne i survivalowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród nastolatków. Z roku na rok zyskują rzesze fanów. Są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt. Kategoria wiekowa przyporządkowana do tematyki obozu, proponują udział dla dzieci od lat 8 do 18.

Lokalizacja

Wyjazdy dla nastolatków proponowane przez AktywneObozy.pl dodatkowo posiadają wiele zalet z praktycznego punktu widzenia. Ich lokalizacja obejmuje miejscowości nad morzem, jeziorami i w centralnej Polsce. Nad morzem miejscem wypoczynku są miejscowości takie jak: Mrzeżyno, Dziwnówek, Mielno, Międzywodzie. Część obozów zlokalizowana jest w Ośrodku „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy w Borach Tucholskich będącego własnością Agencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *