Chorwacja – samochodem, samolotem czy pociągiem?

Chorwacja to piękny kraj położony nad Morzem Adriatyckim. Jego kamienne plaże i urokliwe zatoki już od lat cieszą się ogromnym uznaniem w oczach naszych rodaków. Nikt nie ma wątpliwości, że warto tam jechać. Problemem jest jedynie wybór odpowiedniego środka lokomocji.

Pociąg – długo, ale z przygodami

Osoby chcące wybrać się do Chorwacji pociągiem powinny liczyć się z tym, że czekać je będzie długa podróż. Tylko od nich zależy, czy wybiorą trasę wiodącą przez Wiedeń, Monachium, czy też Budapeszt. W każdym przypadku mowa jest jednak o połączeniach z przesiadkami i dość długim oczekiwaniu na kolejne połączenia. Czas oczekiwania na pociąg można jednak wykorzystać na poznanie miasta, w którym ma miejsce przesiadka, a i podróż jest ciekawa.

Samolot – szybko i nie zawsze tanio

Loty do Chorwacji są coraz popularniejsze i w sezonie na szybką podróż można zdecydować się z większości polskich lotnisk. Nietrudno jednak domyślić się, że lot należy planować z pewnym wyprzedzeniem. W innym wypadku przyjdzie nam wydać w tym celu naprawdę duże pieniądze.

Samochód – dość tanio lecz nie zawsze wygodnie

Zdecydowana większość naszych rodaków rezygnuje zatem z lotu na rzecz podróży własnym samochodem. Długość podróży jest uzależniona od tego, z której części Polski startujemy. Czasem bez noclegu na trasie trudno dojechać na miejsce w dobrym nastroju, sama trasa jest jednak przyjemna i dość prosta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *