Co ma Małysz do Wisły? – udaj się na wycieczkę śladami największego polskiego skoczka

Jeśli jesteś fanem skoków narciarskich i planujesz swój urlop w górach, to nocleg w Wiśle będzie świetnym pomysłem. W końcu to rodzinne miasto Adama Małysza – najsłynniejszego polskiego skoczka. A co za tym idzie, jest pełne związanych z nim miejsc i atrakcji. Skocz do Wisły i rusz na wycieczkę śladami Małysza!

Z tekstu dowiesz się:

  • co zobaczysz na wystawie poświęconej Adamowi Małyszowi,
  • jakie inne miejsca powinien odwiedzić w Wiśle każdy fan skoczka,
  • co warto zjeść w Wiśle.

Położenie Wisły sprawia, że mieszczą się w nim liczne stoki i wyciągi narciarskie. Coś dla siebie znajdzie tutaj jednak nie tylko narciarz, ale też każdy fan legendarnego skoczka. Zarezerwuj nocleg w Wiśle, żeby zobaczyć Galerię Trofeów Adama Małysza, a następnie udaj się na dalsze zwiedzanie miasta śladami sportowca.

Wisła zimą – nie samymi górami turysta żyje

Jeżeli interesujesz się skokami narciarskimi, to z pewnością powinieneś odwiedzić galerię Sportowe trofea Adama Małysza, która mieści się przy ul. 1 Maja. To prywatna wystawa najsłynniejszego skoczka w Polsce. Oprócz pucharów, medali i kryształowych kul zdobytych przez sportowca zobaczysz również pamiątki z zawodów oraz kolekcję jego sprzętu narciarskiego. Były skoczek udostępnił zwiedzającym m.in. kombinezony, narty, kaski oraz plastrony z wielu zawodów. W galerii możesz nie tylko obejrzeć pamiątki Adama Małysza, ale także kupić związane z nim gadżety. Co ciekawe, sam skoczek odwiedza to miejsce, więc istnieje duża szansa, że spotkasz go tam osobiście! Galeria w sezonie jest otwarta codziennie od 10:00 do 17:00.

Atrakcje w Wiśle – inne punkty na trasie wycieczki

W Wiśle – oprócz galerii trofeów – istnieją inne obiekty związane z Adamem Małyszem. Sportowiec od zawsze podkreślał, że marzy o tym, aby w jego rodzinnym mieście powstała nowa, bezpieczna skocznia, która stanie się wizytówką miasta. Dlatego zarząd PZN-u zdecydował, że na miejscu starej, drewnianej skoczni Malinka powstanie nowa, która będzie nosić imię sportowca. Budowę konstrukcji zakończono w 2008 roku, a patron obiektu oddał na niej pierwszy skok.

Kolejną atrakcją związaną z Małyszem jest jego pomnik, który znajduje się w centrum miasta. Największe zainteresowanie wzbudza fakt, że monument jest wykonany w całości z… białej czekolady!

Ostatnim przystankiem na szlaku wycieczki jest dzielnica Kopydło. Właśnie w tej części Wisły wychował się i mieszkał jeszcze kilka lat temu Adam Małysz. Obecnie przy ul. Bukowej 8 wynajmuje on swój były apartament. Jednak Wisła noclegi oferuje nie tylko tam, dlatego z pewnością znajdziesz dla siebie dogodne miejsce do spania w tym mieście.

Apartamenty Wisła – nocleg i kuchnia wiślańska

Wycieczka śladami skoczka to kilkudniowa wyprawa. Warto więc zaplanować swój pobyt i zarezerwować pokój w dobrej cenie. Nawet w sezonie możesz znaleźć tanie apartamenty w górach, ale noclegi w Wiśle również są korzystne cenowo.

Kiedy masz już zabukowane miejsce do spania, możesz pomyśleć o kolejnej ważnej rzeczy, czyli wyżywieniu. Chcesz poznać lokalną kuchnię? W pobliżu skoczni im. Adama Małysza znajduje się wiele restauracji specjalizujących się w tutejszej kuchni. Zjesz tam m.in. wiślańską kapuśnicę czy żebroczkę wiślańską. Te nazwy nic Ci nie mówią? Już wyjaśniamy! Kapuśnica to zupa na bazie soku z kiszonej kapusty, śmietany i suszonych grzybów z dodatkiem majeranku. Żebroczka to zaś zapiekanka z kaszy, boczku, ziemniaków i mleka.

Wisła miastem Małysza

Adam Małysz jest godnym reprezentantem swojego miasta. Jeżeli więc jesteś jego fanem, to warto bliżej poznać to miejsce. Zarezerwuj noclegi w Wiśle i zwiedź galerię trofeów Adama Małysza. Zobacz skocznię nazwaną jego imieniem i przekonaj się, czy pomnik sportowca rzeczywiście jest zrobiony z czekolady. Odwiedź dzielnicę, w której mieszkał, i spróbuj tradycyjnych potraw kuchni wiślańskiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *