Co zabrać ze sobą na plażę?

Wakacje na nadmorskiej plaży mogą być wyjątkowo przyjemne. Aby jednak tak się stało, musimy spełnić jeden warunek – dobrze się do nich przygotować. O czym zatem nie wolno nam zapominać wybierając się na plażę?

Po pierwsze – krem z filtrem

Zagrożenie, jakie stanowią dla naszego organizmu promienie słoneczne, wcale nie jest żartem. To poważny problem, którego lekceważenie może być zagrożeniem tak dla naszego zdrowia, jak i życia. Krem z filtrem o właściwościach wodoodpornych to zatem podstawa. Jeśli go nie posiadamy, zamiast na plażę, powinniśmy udać się do pobliskiego sklepu.

Po drugie – nakrycie głowy

Ograniczenie ryzyka poparzenia słonecznego jest ważne, wcale nie mniej groźne jest jednak to, co słońce potrafi zrobić z naszą głową. Bez względu więc na to, czy planujemy się opalać, czy też spacerować wzdłuż brzegu, nie róbmy tego bez kapelusza, czapki z daszkiem albo chusty. W innym wypadku może okazać się, że spędzimy urlop walcząc ze skutkami udaru.

Po trzecie – woda

Odwodnienie to poważny problem nie tylko w słoneczny dzień. Jest niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci, należy jednak bać się go również jako osoba dorosła. Na szczęście, brana zawsze ze sobą butelka niegazowanej wody mineralnej powinna wyeliminować ryzyko pojawienia się tego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *