Hostel w Krakowie oraz gry miejskie Kraków – zwiedzanie w nowym stylu

Dlaczego warto odwiedzić Kraków? Jeśli ktoś zadaje takie pytanie, to znaczy, że w Krakowie nigdy nie był. A skoro tak, koniecznie musi nadrobić zaległości. Kraków jest pięknym miastem z niepowtarzalnym klimatem. To miasto artystów, bywalców piwnic artystycznych, ale i turystów, którzy lubią łączyć zwiedzanie z dobrą zabawą.

Co warto zobaczyć w Krakowie?

Lista miejsc, które warto zobaczyć w Krakowie, jest bardzo długa i trudno ją ograniczyć do kilku lub kilkunastu pozycji. Kraków jest miastem pełnym zabytków, ale i bardzo nowoczesnych miejsc i nie da się ustalić, które są ważniejsze.

Trzymając się tradycji, na pewno trzeba odwiedzić Zamek Królewski, Sukiennice, Wawel, Rynek, Kopiec Kościuszki. W te miejsca kierują swe kroki turyści, którzy przybywają do Krakowa po raz pierwszy.

W dalszej kolejności na pewno trzeba przespacerować się ulicą Jana Kazimierza, zejść do krakowskich podziemi, pospacerować po Plantach, zwiedzić Ogród Muzeum Archeologicznego, zajrzeć do Synagogi Tempel, Muzeum Inżynierii Miejskiej. Krakowiacy polecają też parki Jordana i Decujsza, jako dobre miejsca na spacery.

Powyższa lista to oczywiście tylko zarys tego, co można i trzeba zobaczyć w Krakowie. Tak naprawdę każdy musi odkryć Kraków na własną rękę.

Jak najlepiej zwiedzać Kraków?

Chciałoby się powiedzieć: „Sukcesywnie, dzielnica po dzielnicy”, ale nie każdy może poświęcić tak dużo czasu. Chociaż niewątpliwie warto, bo tu każdy zakątek miasta kusi swoją historią i niepowtarzalną atmosferą. Bo jak porównać dzielnicę żydowską, która do dziś zachowała swój historyczny charakter z Nową Hutą – wzorcowym osiedlem socrealistycznym, przez lata nieco lekceważonym, dziś przeżywającym swoisty renesans?

No i trzeba przecież znaleźć czas na zobaczenie zamku, kościoła mariackiego, sukiennic, a nawet podziemi krakowskich. Przy tym fajnie by było, gdyby zwiedzanie nie polegało wyłącznie na podążaniu za przewodnikiem, który swoją monotonną przemową zachęca raczej do ucieczki niż kontynuowania trasy.

Gry miejskie w Krakowie (http://krakowzwiedzanie.pl/gry-miejskie-krakow/) to sposób na poznawanie miasta, który zyskuje sobie z każdym rokiem nowych miłośników. Nie brak osób, które wracają do Krakowa specjalnie po to, by po raz kolejny wziąć udział w grze.

Na czym to polega? Gra miejska to fabularyzowana zabawa polegająca w gruncie rzeczy na tym samym, co klasyczne gry komputerowe – trzeba coś znaleźć, ukryć, rozwiązać zagadkę, uratować świat (w Krakowie oczywiście przed smokiem wawelskim). Wymaga to współpracy wszystkich uczestników, więc jest doskonałym sposobem na integrację i świetną zabawę. Gry miejskie w Krakowie są organizowane w taki sposób, by pokazać uczestnikom jak największą część miasta, jednocześnie gwarantując im naprawdę przednią rozrywkę.

Dobra baza wypadowa – wygodny hostel w Krakowie

Kraków jest dużym i dość rozległym miastem, dlatego w czasie pobytu dobrze mieć bazę wypadową położoną w jego centralnej części. Dzięki temu można szybko przedostać się na dowolnie wybrane peryferia, a do rynku lub na Wawel można się dostać piechotą.

Hostel w Krakowie Draggo House (https://draggo.house/pl/) spełnia wszystkie wymogi turystów szukających noclegu w centrum miasta. Przystępne ceny, wygodne pokoje z możliwością łączenia łóżek, darmowa pościel i ręczniki, dostęp do bezpłatnego WiFi, komfortowa strefa wspólna to tylko niektóre zalety obiektu. Przede wszystkim jednak trzeba zwrócić uwagę na stosunek ceny i lokalizacji, które czynią Draggo House najtańszym hostelem w Krakowie w okolicy centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *