Jak zaplanować całodniową wycieczkę rowerową?

Jazda na rowerze jest dużą przyjemnością. Jednak nawet do takiej przyjemności trzeba odpowiednio siebie i jednoślad przygotować. Dlatego w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak zaplanować całodniową wycieczkę. Już teraz pamiętajcie, aby sprawdzać Wasze rowery pod kątem technicznym, wszak bezpieczeństwo ma znaczenie.

Kilka słów na temat bezpieczeństwa

Skoro już bezpieczeństwo zostało niejako wywołane „do tablicy”, to musicie zdawać sobie sprawę, że jest ono najważniejsze. Zatem na samym początku sprawdźcie stan techniczny swoich rowerów. Oczywiście warto przetestować wszystkie podzespoły i hamulce. Następnie należy napompować opony, ale także sprawdzić, czy nie są zdarte. W razie konieczności zawsze można zdecydować się na ich wymianę, tym bardziej, że nie wiąże się z jakimiś bardzo wysokimi kosztami. Warto także usunąć wszelkie zabrudzenia, jeżeli wcześniej tego nie zrobiliście. Dla osób zapracowanych polecamy także serwis rowerowy, gdzie wykwalifikowani pracownicy dokładnie sprawdzą rower od A do Z i wcale taka usługa nie będzie kosztowna dla naszego portfela.

Przezorny zawsze ubezpieczony

W myśl zasady, że przezorny zawsze ubezpieczony, warto pomyśleć o odpowiednim spakowaniu się. Tutaj trzeba kierować się zasadą, że zabieramy wszystko co niezbędne, ale i potrzebne. Warto także pomyśleć o sytuacjach, które mogą spotkać nas na trasie i podjąć ewentualnie odpowiednie środki. Zatem warto mieć przy sobie pompkę. Jak wiadomo na wycieczce łatwo można przebić oponę, a przecież nikt zapasowej nie wozi ze sobą, chyba, że wybiera się w wielodniową podróż. Warto więc mieć przy sobie łatki. Nie zajmują one sporo miejsca, a potrafią naprawdę uratować wycieczkę. Na samym początku należy zwiększyć chropowatość dziury. Najlepiej dokonać tego przy użyciu papieru ściernego. Pozostaje już tylko nakleić łatę i gotowe. Zajmie to raptem minutę i już rower gotowy jest do dalszej jazdy. Jeżeli nie macie jej przy sobie, to czeka was „zabawa” z zapychaniem dziury trawą. Nie jest to już tak przyjemna praca. Pamiętajcie też, aby mieć przy sobie zapasową latarkę oraz baterię. To także ważne dla Waszego bezpieczeństwa.

Opracuj trasę

Teraz czas na opracowanie trasy. Choć tym możecie się także zająć planując dopiero wycieczkę. Warto sprawdzić długość trasy, ale również czy występuje tam ścieżka rowerowa. Warto też zobaczyć, czy mogą się zdarzyć jakieś utrudnienia w ruchu. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, jak nawierzchnia jest przygotowana. Ma to tak duże znaczenie, gdyż nie każdy rower poradzi sobie w trudniejszych warunkach. Jednak na wycieczki po mieście, połączone ze zwiedzaniem nawet rowery miejskie będą dobrym wyborem. Można także poszukać opinii w sieci, co inni cykliści sądzą o danej trasie. Jeżeli nie jest ona polecana przez wielu użytkowników, to być może warto pomyśleć o jej zmianie. Pamiętajcie, aby tego nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Torba na rower – co spakować?

Skoro już wiadomo, że warto mieć przy sobie latarkę, łatki do opon czy pompkę, to czas pomyśleć, co jeszcze warto spakować. Pamiętajcie też żeby spakować się w odpowiednią torbę na rower i nie zabierać ze sobą reklamówek. Oczywiście musicie się nawadniać, zatem litr wody to podstawa. Można także zabrać ze sobą napój izotoniczny. Jeżeli nie zamierzacie jadać w punktach gastronomicznych, to spakujcie ulubione kanapki czy też przekąski. Kolejną ważną rzeczą są okulary przeciwsłoneczne, a przy wysokich temperaturach także czapka. Warto dodatkowo posmarować skórę kremem z wysokim filtrem. Ponadto należy naładować baterię w telefonie, wszak czasami nawigacja może być bardzo potrzebna. Aby „nie złapała”” Was ulewa, polecamy zabrać jeszcze płaszcz przeciwdeszczowy.

Wycieczkę rowerową koniecznie należy odpowiednio zaplanować. Warto tutaj skorzystać z naszego go poradnika. Mamy dla Was jeszcze jedną ważną radę, a mianowicie pamiętajcie o wygodnym i komfortowym stroju. Tutaj najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo, dlatego ubranie powinno być takie, aby nie ograniczało ruchów, a nogawki spodni nie mogą wplątywać się w łańcuch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *