Jaki ręcznik plażowy wybrać?

Wybierając się na letni, nadmorski wypoczynek planujemy czas, który będziemy spędzać na plaży. Nieodłącznym elementem plażowania są kąpiele w orzeźwiającej podczas upałów wodzie. Aby osuszyć się po pływaniu, a następnie wylegiwać na piasku potrzebny jest ręcznik, jednak jaki?

Wielkość ręcznika
Przy wyborze ręcznika ważny jest jego rozmiar. Powinien być większy od zwykłego (kąpielowego), by można było łatwo się nim owinąć, a także ułożyć się na nim na piasku, jednak pamiętajmy, że zbyt duży będzie stanowił spore obciążenie podczas wędrówek.
Grubość i rodzaj materiału
Dobry ręcznik powinien być chłonny, a co za tym idzie – nie zbyt cienki. Natomiast bardzo gruby ręcznik będzie długo wysychał, co znacząco utrudni wypoczynek. Dlatego też należy wybrać ręcznik o umiarkowanej grubości i gęstym splocie, co pozwoli na dobrą chłonność i szybkie schnięcie produktu. Świetnie sprawdzą się ręczniki z bawełny, czy mikrofibry.
Kolor
Kolor i wzór ręcznika to kwestia indywidualna. Warto pamiętać jednak, aby przed pierwszym użyciem ręcznik wyprać, by zyskać pewność, że nie będzie farbował naszych ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *