La Rosiere, dlaczego warto wybrać ten region na wyjazd zimowy?

Czy wiesz, jak poradzić sobie z nudą, która może Cię dopaść w czasie zimowego urlopu lub rodzinnych ferii? Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie i z dawką pozytywnej adrenaliny to pojedź na narty! Wśród kierunków zagranicznych wciąż króluje Francja. Stoki są tam wyjątkowo dobrze przygotowane, a ceny wciąż niższe od tych, które spotkasz w Szwajcarii. Jeśli chcesz naprawdę ostro poszusować to Francja będzie idealnym wyborem!

Królowa nart jest tylko jedna i ma na imię Francja!

Skąd tak pozytywne opinie o narciarskich kierunkach we Francji? To proste, tylko tutaj możesz podziwiać tak piękny alpejski krajobraz, z rozciągającą się linią brzegową od basenu Morza Śródziemnego, aż po dolinę Dunaju.

Sporo alpejskich tras spotkasz także we Włoszech, ale to Francja rozwija się pod tym względem najszybciej i najlepiej, a jej prestiż wciąż uchodzi za niemal legendarny!

Na narty do Francji możesz udać się praktycznie przez cały rok, bo pogoda jest tu pod tym względem wyśmienita. Występuje tu zjawisko przedłużonego sezonu zimowego, co oznacza mniej więcej tyle, że: gdy my przygotowujemy się do sezonu, to Francuzi już szusują, a gdy u nas powstają muldy tu u nich podłoże wciąż jest idealne. Takich warunków można pozazdrościć, ale zamiast tego, lepiej tam po prostu pojechać! Zobacz aktualne oferty na: https://www.snowshow.pl/

Narciarskie regiony Francji – gdzie warto pojechać?

Naszym zdaniem, najlepszym kierunkiem będzie bardzo klimatyczny i rozwinięty region La Rosiere. Wyjątkowe miejsce do szusowania, znajdujące się raptem na wysokości 1850 m n.p.m. u samych podnóży Mont Blanc. Takie ukształtowanie terenu, jakie występuje tutaj, z pewnością Ci zaimponuje, a podczas szusowania, docenisz warunki puchowej pierzynki.

W La Rosiere regularnie wieje też wiatr, a to oznacza wręcz idealne warunki do nauki snowkite’a.

Warto wspomnieć, że francuskie warunki na stokach przewyższają te w innych krajach. Podobnie jest z zakwaterowaniem ****: we Francji mamy masę super hoteli czy apartamentów, np. w Les Menuires czy w La Rosiere. Wiele osob zna Laax, ale to bardzo drogie miejsce nie warte swojej ceny. Wielu turystów spędzający urlop w Szwajcarii wie, o czym mówimy! Choć oczywiście ceny we Francji też są nieco wyższe niż w Polsce.

Gdzie pojechać w tym roku na narty? Naszym zdaniem Francja jest faworytem! Pojedź z nami i przekonaj się jak wygląda prawdziwe, białe szaleństwo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *