Narty w Kapadocji – odwiedź najlepszy turecki kurort narciarski

Zima to doskonała okazja do tego, aby zorganizować wyjazd na narty. Może warto pomyśleć o zagranicznych kurortach narciarskich, które są w stanie zapewnić idealną pogodę i dobre warunki do szusowania po stoku. Wyjazd na narty to nie tylko okazja do poćwiczenia swoich umiejętności. W ten sposób będzie można oderwać się chociaż na chwilę od trosk dnia codziennego.

Kapadocja – tufowa kraina

Jeżeli ktoś chciałby odwiedzić turecką Kapadocję, to nie może zapomnieć o tym, że to właśnie na jej terenie znaleźć można tufy, czyli specyficzne skały, przypominające krajobraz z księżyca. Co więcej, można pozwolić sobie na nocleg w nich, co też dla wielu osób może okazać się nie lada wydarzeniem. Tufy powstały dzięki temu, że ok. 30 milionów lat temu wybuchł wulkan o nazwie Erciyes. Takiego zjawiska, które może budzić zachwyt i zdumienie (co też te siły natury są w stanie pokazać!) nie można przegapić.

Raj dla narciarzy i snowboardzistów

Najważniejsze jest jednak to, że w Kapadocji można znaleźć doskonałe warunki dla narciarzy i dla snowboardzistów. Niezależnie od tego czy ktoś dopiero się uczy, czy też jest już specjalistą. Do dyspozycji są stoki o różnym poziomie umiejętności. Wszystkie są doskonale przygotowane i zabezpieczone. Ciekawostką jest, że sezon trwa od początku grudnia aż do końca kwietnia, więc każda osoba znajdzie odpowiednią ilość czasu, aby tutaj przyjechać chociaż na kilka dni.
Oferty wyjazdów narciarskich – samolotem (ze sprzętem oraz skipassem na 50 zjazdów w cenie) – znajdziecie na stronie ITAKI.

Liczby w Erciyes

Erciyes nie grozi już wybuchami. „Grozi” jedynie dobrą zabawą na stokach narciarskich. Łącznie są tu do dyspozycji 34 trasy. Ich łączna długość wynosi aż 102 kilometry, więc jest tego naprawdę sporo. Z tego 58 kilometrów na bieżąco poddawanych jest sztucznemu naśnieżaniu. 55 kilometrów jest regularnie ratrakowanych. Nie można zapomnieć także o tym, że istnieje możliwość skorzystania z przewodników off-piste. Jak więc widać, każdy tak naprawdę jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Turyści mogą skorzystać z 14 wyciągów. Wśród nich znajduje się jeden wyciąg kabinowy.

Nie tylko narty

Tak, narty i snowboard jest ważny. W szczególności, że „sport to zdrowie”. Nie można jednak zapomnieć o tym, że warto poznać tutejsze atrakcje, których nie brakuje w okolicy. Na uwagę na pewno zasługują wcześniej wspomniane tufy – miejsca, które w dawnych czasach były nie tylko domami. Część z nich to były świątynie. Warto na pewno odwiedzić Kayseri, dzięki czemu bliżej będzie można m.in. poznać kulturę bizantyjską. Kaymakh, Kavusin, Uchisar, Goreme czy Konya to kolejne kapadockie miasta, których nie można pomijać będąc w okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *