Niezbędne artykuły dla wielbicieli biwaków – co warto im kupić?

Odpoczynek na łonie natury potrafi prawdziwie zregenerować napięte mięśnie, ukoić nerwy i nastawić pozytywnie do życia. Wielbiciele biwaków wiedzą to doskonale, dlatego tak ochoczo po raz kolejny ruszają w teren. Może sami planujemy taki wypad? A może bliska nam osoba chce to zrobić, ale dopiero co kompletuje niezbędny asortyment? Zbliżają się święta – to dobry czas, aby porozglądać się za takimi prezentami. Co warto kupić?

Biwak, czyli z dala od cywilizacji

Biwakowanie ma swoją specyfikę, bo skoro wyjeżdżamy na kilka dni w góry, to automatycznie powinniśmy pożegnać się z najważniejszymi zdobyczami cywilizacji, czyli tymi sprzętami, które na stałe wpisane są w naszą codzienność. Na co dzień ciężko wyobrazić sobie życia bez smartfona, Facebooka i internetu, a jednak – będąc tam hen, gdzieś daleko poza miastem, powinniśmy totalnie się wyciszyć, zostawiając te elektroniczne dobra w domu. Na pewno nie jest to łatwe, ale warto, a żeby przetrwać te kilka dni w głuszy, musimy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria oferowane przez producentów sprzętu outdoorowego.

Tym bardziej to ważne, kiedy wyjeżdża nasz bliski i boimy się o jego stan fizyczny i psychiczny, myśląc, jak sobie tam poradzi? Na początek warto pamiętać o podstawach, przeglądając dostępne śpiwory na Allegro, które pozwolą przetrwać w cieple i spokoju całą noc. Nie zapominajmy bowiem, że poza miastem jest o wiele zimniej, nawet gdy to wiosna lub lato. Następnie możemy zacząć interesować się bardziej stricte biwakowymi sprzętami.

Wygodny biwak – to możliwe

Kiedy śpiwory to za mało, można pójść o krok dalej, inwestując w meble kempingowe. Producenci oferują dziś przeróżne modele, prześcigając się w ciekawych propozycjach wygodnych, lekkich i mało uciążliwych w transporcie rozwiązań. Standardem są oczywiście składane krzesła i taborety, podobnie jak przenośny, kempingowy stół. Co ciekawe, dostępne są też bardziej komfortowe, przypominające meble domowe – duże fotele turystyczne. Ciekawostką są kojarzące się z bałtyckimi plażami parawany, które przydają się nie tylko nad morzem, ponieważ także w warunkach biwakowych chronią przed niezbyt przyjemnymi warunkami atmosferycznymi, jak porywisty wiatr.

Nie dać się ciemności

Ciemność, którą obserwujemy w mieście, nijak ma się do tej spotykanej w miejscach, gdzie nie ma żadnych źródeł światła. Trzeba liczyć na bezchmurną noc i mocno świecący księżyc – w przeciwnym przypadku będzie tak ciemno, że nie dojrzymy nawet najbliższego obiektu. Niezbędne więc, aby wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie źródło światła. Doskonałym rozwiązaniem są małe, wygodne, zawsze podążające za naszym wzrokiem – czołówki. Jeszcze większą swobodę dają solidne lampki turystyczne zapewniające światło dla wszystkich. Bardzo duży wybór różnych akcesoriów elektrycznych, znajdziemy pod adresem https://allegro.pl/kategoria/turystyka-latarki-i-lampy-258148.

Gdy dopadnie nas głód…

Mamy wygodne siedzisko i komfortowo się wysypiamy, a gdy najdzie nas noc, wcale nas nie straszy swoją ciemnością, ponieważ zaopatrzyliśmy się w różne źródła światła. Czego nam jeszcze brakuje? Oczywiście, sprzętu do przyrządzenia jedzenia, bo głód, który może nas dopaść na biwaku, jest bardzo silny i nie lubi czekać na posiłek. W kąciku wypoczynkowym warto więc zorganizować outdoorową kuchnię, kupując wszystko, co potrzebne, by regularnie się odżywiać. Zobacz kuchenki elektryczne, dzięki którym przyrządzisz własne specjały.

Czysta woda zawsze pod ręką

Woda to życie, co szczególnie docenimy, gdy już mocno zapuściliśmy się w dzicz, skończyły nam się jej zapasy i spragnieni szukamy strumyka, w którym możemy ugasić pragnienie. W górach ich nie brakuje, ale nie zawsze to rozsądne korzystać z wody, jaką napotkamy na swojej drodze. Może i rzeczka wygląda na nieskazitelnie czystą, ale tak naprawdę nie wiemy, czy nie jest czymś zanieczyszczona. Lepiej nie ryzykować tylko zawsze mieć przy sobie dobry filtr turystyczny.

Jak dbać o higienę?

Nie zapominajmy też o higienie, bo mycie pozwala nam zachować lepszą kondycję – psychiczną i fizyczną. Świetnie sprawdzają się tu prysznice turystyczne nagrzewające się od słońca, dzięki czemu dbanie o higienę z dala od cywilizacji może być naprawdę przyjemne. Wystarczy taki zbiornik zawiesić na gałęzi, odczekać chwilę i gotowe! Niezbędne jest również specjalnie, biodegradowalne mydło. Innym rozwiązaniem, ale dość minimalistycznym, są chusteczki nawilżane.

Podsumowując, widzimy, że wybierając się na biwak, powinniśmy kupić kilka rzeczy. To, co jednak wymieniliśmy, stanowi absolutny must have, gdyż polecane przedmioty są związane z podstawowymi czynnościami: odpoczynkiem, snem, jedzeniem czy przygotowywaniem posiłków. Pamiętajmy o tym, kompletując sprzęt dla siebie bądź dla bliskiej nam osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *