Szkoła kitesurfingu poza sezonem.

Mamy już grudzień, a więc od prawie trzech miesięcy sezon na kitesurfing się skończył. I choć jesień była dla nas w tym roku wyjątkowo łaskawa, to trzeba przyznać, że takie temperatury jakie mamy teraz i aura raczej nie sprzyjają sportom wodnym. Dlatego właśnie ze względu na aurę sezon na kitesurfing w Polsce trwa od początku maja do końca września. Te kilka miesięcy przerwy to dla wielu zapaleńców trudny czas.

A co robią szkoły kite poza sezonem?

Po pierwsze kitesurfing nie jest sportem sezonowym. Wiem, wcześniej pisałem, że sezon na kite trwa u nas przez kilka letnich miesięcy i to jest prawda. Ale przecież nikt nie powiedział, że na desce z latawcem można pływać tylko u nas i tylko latem.

Polskie szkoły kitesurfingu pracują właściwe przez cały rok. W sezonie organizują obozy, kursy, lekcje indywidualne tu w Polsce. Bazy zlokalizowane są głównie nad Bałtykiem, gdzie prym wiedzie Zatoka Pucka. Ale nie tylko. Bo tak naprawdę na kajcie można pływać praktycznie w całej Polsce, również na Mazurach oraz w górach – przy większych zbiornikach wodnych.

A co gdy w Polsce sezon się kończy? Bynajmniej szkoły nie zamykają swoich baz na cztery spusty. Co prawda zajęcia w Polsce już nie są prowadzone, ale za to cały rok organizowane są wyjazdy zagraniczne.

Miejsca są różne, w zależności od szkół, choć oczywiście każdy zna te najbardziej popularne i lubiane przez kitesurferów kierunki. Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Włochy, Republika Zielonego Przylądka, Zanzibar czy Kenia – to najpopularniejsze z nich.

Polska szkoła kite organizująca takie wyjazdy bierze na siebie całość spraw związanych z jego przygotowaniem. Kursanci właściwie nie muszą się o nic martwić i niczego załatwiać.

Wyjazdy organizowane są cyklicznie, właściwie przez cały rok, również wtedy gdy w Polsce znów zaczyna się kolejny sezon. Wtedy po prostu pracy jest coraz więcej. Wiadomo, że nie każdy może sobie pozwolić na wyjazd za granice w środku roku. Obowiązki zawodowe czasem uniemożliwiają skorzystanie z posezonowej oferty kite. Z drugiej strony taki wyjazd to również koszty. Dlatego zwykle w tym okresie widać mniejszy ruch w interesie. Ale to wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

Tak jak szkoła kitesurfingu Fun Surf każda dobra szkoła wykorzysta ten czas na rekonesans sprzętu, sprawdzi co jest sprawne, a co wymaga naprawy. Sprzęt, który nie będzie użytkowany wymaga konserwacji i to również jest na to dobry moment.

Wszystko po to by zapewnić kursantom jak najlepszą jakość nauki i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *