Wyjazd w styczniu na ferie – w góry czy ciepłe kraje?

Wielkimi krokami zbliża się zima. Wiele osób zastanawia się, gdzie pojechać na ferie. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Niektórzy decydują się na wyjazd w góry i białe szaleństwo na nartach lub przemierzanie zaśnieżonych szlaków pieszo. Inni jednak zdecydowanie wolą ciepła kraje. Obie propozycje są bardzo ciekawe.

Wyjazd w góry podczas ferii zimowych

Ferie zimowe przede wszystkim kojarzą się z białym szaleństwem na nartach. Miłośnicy śniegu i zimy, chętnie udają się do różnych kurortów, które oferują interesujące atrakcje dla narciarzy. W górach znajduje się najwięcej śniegu, panuje tam także najbardziej zimowa aura, którą często trudno wypatrywać w miasta.

Ferie w górach to nie tylko jazda na nartach. Przede wszystkim można się wybrać na pieszą wędrówkę szlakami. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracaniu uwagi na wszelkie ostrzeżenia wydane np. przez GOPR. Miłośnicy górskich widoków, z pewnością docenią zapierające dech w piersiach krajobrazy, towarzyszące przemierzaniu szlaków. Planując górskie wędrówki, trzeba także pamiętać o tym, aby powrócić do schroniska nie później niż o 16.00. Jest to bardzo ważne, ponieważ szybko robi się ciemno i po południu panuje też większy mróz. Wybierając się w góry, trzeba też zadbać o odpowiednie ubranie. Buty powinny być nie przemakające, obowiązkowym wyposażeniem są rękawice, szal, czapka i kurtka.

Będąc w górach podczas ferii, wiadomą atrakcją są narty. Jednak z powodzeniem można także znaleźć miejsca, w których możliwe jest zjeżdżanie na sankach i innych przedmiotach. Nie trzeba też posiadać własnego sprzętu. Szczególnie początkujący narciarze, powinni zdecydować się na wypożyczenie wybranego sprzętu. Ferie w górach to świetna okazja, żeby nauczyć się jeździć na nartach czy na desce. Wiele kurortów w Polsce i za granicą, oferuje zarówno trasy dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyjazd do ciepłych krajów podczas ferii zimowych

Planując wycieczki w styczniu, niektórzy wolą się zdecydować na wyjazd do ciepłych krajów. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie lubią zimna i mrozu i chcą odnaleźć trochę lata podczas zimy. Turyści zainteresowani feriami zimowymi spędzonymi na plaży, często decydują się na podróż np. w kierunku Wysp Kanaryjskich, Meksyku, Kuby, czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W takich krajach można liczyć na bardzo wysokie temperatury, słońce i bezchmurne niebo, podczas gdy w Polsce panuje trudna do zniesienia zima. Podczas gdy niektórzy wolą szusować na nartach po licznych trasach, inni siedzą sobie na plaży i moczą nogi w ciepłym ocenia. Ponadto warto wspomnieć, że niektóre wycieczki do ciepłych krajów, które są oferowane przez biura turystyczne, właśnie w okresie zimowym, można kupić w dużo niższej cenie niż w sezonie letnim. Warto łapać okazje i decydować się na najbardziej dogodne rozwiązania. Wylot z kraju i spędzenie tygodniu lub dwóch w ciepłym raju może bardzo podładować baterie i pozwolić na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

Ferie zimowe to czas różnych wyjazdów. Osoby, które lubią zimę i śnieg, chętnie decydują się na wycieczki górskie, spacery zaśnieżonymi szlakami, a nawet na wspinaczki na wyższe szczyty. Popularną aktywnością podczas ferii, są wyjazdy do kurortów narciarskich, aby móc długie godziny spędzać na stoku. Całe rodziny, a także zakochane pary, czy nawet starsze małżeństwa, spędzają zimę w ten sposób. Jednak innym pomysłem, zupełną alternatywą jest wyjazd do ciepłych krajów. Wiele osób marzy o tym, żeby pojechać gdzieś gdzie będzie ciepło, słonecznie i upalnie. Dlatego jest to bardzo dobry pomysł! Biura turystyczne oferują bardzo dobre propozycje wycieczek w różne gorące rejony! Warto przemyśleć taką możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *