Z Polski do Niemiec? Tylko samolotem!

Niemcy są bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów Polaków. Dotyczy to zarówno podróży w celach turystycznych, służbowych, jak i zarobkowych. Najczęściej do Niemiec jeździ się własnym samochodem lub autokarem. Czy to słyszymy wybór? Jak szybko i komfortowo dostać się z Polski do Niemiec?

Rozwiązaniem najkorzystniejszym pod względem czasu i kosztów jest podróż samolotem. Bogata siatka połączeń z Polski do Niemiec sprawia, że podróżować w ten sposób można do każdego zakątka kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Zalety podróży samolotem do Niemiec

Jedną z niekwestionowanych zalet podróżowania samolotem należy bardzo krótki czas pokonania wyznaczonej trasy. Dodatkowo jest to podróż w bardzo komfortowych warunkach, często bez uciążliwych przesiadek. Choć latanie samolotem wciąż jest uważane za bardzo drogie, warto podkreślić, że dzięki porównywarkom cen biletów, np. FRU, możliwe jest znalezienie tanich przelotów z Polski do Niemiec (czasem lot kosztuje mniej niż 40 złotych). Warto zauważyć, że aby wyszukać najlepsze oferty cenowe, należy być elastycznym pod względem terminu podróży. Z tego powodu dobre oferty cenowe najczęściej wykorzystywane są przez osoby wybierające się do Niemiec w celach turystycznych. Trzeba też podkreślić, że samolot uważany jest za najbezpieczniejszy środek transportu. Szacuje się, że prawdopodobieństwo śmierci podczas podróży samolotem jest nawet 30000 razy mniejsze niż podczas przemieszczania się samochodem.

Kierunki lotów z Warszawy

Uznaje się, że do Warszawy przynależą dwa porty lotnicze – lotnisko im. Fryderyka Chopina oraz Warszawa–Modlin zlokalizowany w oddalonym o 40 kilometrów od stolicy Nowym Dworze Mazowieckim. Z Okęcia do Niemiec jest aż 8 połączeń bezpośrednich: do Berlina liniami EasyJet oraz LOT, do Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Hanoweru, Monachium, Norymbergi, Stuttgartu LOT-em. Loty do Frankfurtu i Monachium są także realizowane przez niemieckiego narodowego przewoźnika – Lufthansę. Port lotniczy Modlin w swojej ofercie ma lot do niemieckiego lotniska Kolonia/Bonn. Realizowany jest on tanimi irlandzkimi liniami Ryanair.

Kierunki lotów z pozostałych miast

Nie tylko porty lotnicze w Warszawie oferują wiele bezpośrednich połączeń do Niemiec. Mieszkańcy południowej Polski mogą polecieć z lotniska Kraków–Balice do Düsseldorfu, Stuttgartu, Frankfurtu, Monachium, Berlina, Dortmundu i Hamburga Ryanairem. Sezonowo latem realizowany jest lot do Norymbergi. Warto także zwrócić uwagę na lotnisko Katowice–Pyrzowice, które obsługuje loty do Dortmundu, Frankfurtu, Monachium, Kolonii/Bonn. Z dolnośląskiego portu lotniczego Wrocław–Strachowice odprawiane są loty do Dortmundu, Düsseldorfu, Monachium, Frankfurtu. Mieszkańcy północnej części Polski do Niemiec mogą udać się z lotniska w Gdańsku. Realizowane są z niego loty do Berlina, Düsseldorfu, Monachium, Frankfurtu, Hamburga, Bremy oraz Kolonii/Bonn. Nie tylko duże porty lotnicze skomunikowane są z Niemcami. Z Poznania można polecieć do Frankfurtu i Monachium, z Bydgoszczy do Frankfurtu oraz sezonowo (latem) do Weeze, a z Rzeszowa do Monachium.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *