Zaplanuj wakacje już teraz! Sprawdź, jakie miejsca warto odwiedzić w 2020 roku

Ledwo co biegaliśmy między półkami sklepowymi w poszukiwaniu najlepszych prezentów czy też składników, odpowiednich dla naszego podniebienia, w sam na tegoroczne święta. Nowy Rok też już za pasem i nim się obejrzymy, a będziemy pakować się na wymarzony urlop. Właściwie, dlaczego by już teraz nie pomyśleć o tym, z którego miejsca na ziemi chcemy poczuć na skórze dotyk słońca? Sprawdź nasze propozycje na ten rok!

Chorwacja

Ten piękny kraj, słynący nie tylko z zapierającej dech w piersiach przyrody, ale także niepowtarzalnego klimatu, który przeplata się z historią oraz licznymi ciekawostkami, każdego roku przyciąga tłumy podróżujących. Charakteryzują go liczne wysepki, które zdobią tamtejsze wody. Warto pomyśleć o czarter jachtów Chorwacja, by móc z tego miejsca podziwiać oszałamiające, błękitne wody i zobaczyć urocze zakątki, które niedostępne są dla oczu pieszych turystów.

Grecja

Kraj, w którym oliwa z oliwek leje się strumieniami, a prawie każde danie wzbogacone jest serem feta. Należy do jednych z najbardziej słonecznych krajów w Europie. Szczególną popularnością cieszy się zwiedzanie tutejszych wysp, które obfitują w cudowne plaże, a gdzieniegdzie zobaczyć można starożytny zabytek. Luz oraz otwartość mieszkańców Grecji również zachęca, aby spakować walizkę i wyruszyć w podróż w tym kierunku.

Słowenia

Dlaczego akurat tam? Chociażby dlatego, że nie znajdziemy tam tylu turystów, co we Włoszech, a klimat — jeśli nie ten sam, to łudząco podobny (a przynajmniej okolice Piran i Portoroz), oprócz wyśmienitej kuchni, serwują na dzień dobry nieziemskie widoki, z morską tonią w roli głównej. Restauracje oferują dobrego sortu makarony i pizze, a przy domostwach niepróżnujących gospodyń, pranie wisi między uliczkami, niczym u sąsiadów zza granicy. Ta wyjątkowa atmosfera zadowoli każdego miłośnika śródziemnomorskich podróży.

Świat jest piękny, wielki i przyciąga tysiącami kultur oraz niepowtarzalnych widoków. Te wakacje — i każde inne — warto spędzić w dobrym stylu, nie żałując oczom pięknych scenerii, a podniebieniu nietuzinkowych smaków. Wakacje to czas odpoczynku, regeneracji, ale przede wszystkim okazja do przeżycia przygód i tworzenia nowych, dobrych wspomnień. Zadbajmy więc o to, aby nie był to czas banałów i nudy. Na jachcie, materacu czy na leżaku, już teraz życzymy Wam udanych wakacji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *