Nie tylko uzdrowisko. Świeradów-Zdrój – noclegi i apartamenty w górach na święta i sylwestra

Szybki, spontaniczny wyjazd w góry na święta Bożego Narodzenia albo sylwestra? To nic trudnego! Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i zarezerwować noclegi. Wisła – zwana perłą Beskidu Śląskiego – to bardzo ciekawy pomysł na kilkudniowy świąteczno-noworoczny wypoczynek w górach. Zimą to niewielkie miasteczko jest rajem nie tylko dla narciarzy!

Wisła to niewielka, górska miejscowość położona w województwie śląskim, niedaleko granicy z Czechami oraz Słowacją. Od wschodu otoczona jest przez Przełęcz Salmopolską (934 m n.p.m.), Równicę (883 m n.p.m.) i Trzy Kopce Wiślańskie (810 m n.p.m.), zaś od zachodu przez pasmo Czantorii (995 m n.p.m.), Stożka (980 m n.p.m.) oraz Przełęcz Kubalonka (761 m n.p.m.). Najwyższy punkt Wisły zlokalizowany jest na szczycie Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Na zboczach tego wzniesienia swoje źródła ma Wisła – królowa polskich rzek.

Wisła jest obecnie największym i najbardziej znanym ośrodkiem turystyczno-wczasowym w Beskidzie Śląskim. Można tam znaleźć zarówno stosunkowo tanie noclegi Wisła w pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych, jak i komfortowe apartamenty Wisła w przystępnych cenach – w takich miejscach, jak Wisła Spokojna lub Kamienna Wisła można odpocząć w doskonałych warunkach, ale bez nadwyrężania domowego budżetu.

Noclegi Wisłasą bardzo ciekawym pomysłem na odpoczynek w górach w okresie świąteczno-noworocznym. Coś dla siebie znajdą tam zarówno miłośnicy białego szaleństwa, jak i osoby, które nie jeżdżą na nartach, ale chcą spędzić końcówkę roku w malowniczym otoczeniu Beskidu Śląskiego.

Noclegi Wisła – Boże Narodzenie i sylwester na nartach!

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na komfortowy apartament Wisłaczy noclegi w górach w gospodarstwie agroturystycznym, Boże Narodzenie oraz sylwestra w Wiśle można spędzić na nartach. Miasteczko jest prawdziwym rajem dla fanów białego szaleństwa – w sezonie funkcjonuje tam ponad 30 wyciągów narciarskich (większość ośrodków ma oświetlone trasy), ponad 30 kilometrów tras biegowych oraz aż siedem skoczni narciarskich.

Dla narciarzy najlepszym rozwiązaniem są noclegi Wisła centrum, skąd blisko jest do większości zlokalizowanych w miasteczku atrakcji i tras zjazdowych. Które z nich cieszą się największą popularnością? Dobrze oceniany jest kompleks Skolnity, położony w samym centrum Wisły, w sąsiedztwie skoczni narciarskich, z 800-metrową czteroosobową koleją liniową. Znajdują się tam dwie trasy: niebieska (rodzinna) i czerwona (dla średniozaawansowanych). Jednym z większych kompleksów narciarskich w Wiśle jest Cieńków (łącznie 5 kilometrów tras), zaś wśród doświadczonych narciarzy uznaniem cieszy się Soszów położony w dolinie Jawornika.

Wisła noclegi centrum – zajrzyj na jarmark bożonarodzeniowy!

Oczywiście trasy narciarskie to tylko jeden z atutów, jakimi może pochwalić się Wisła. Noclegi w tej miejscowości w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra bez wątpienia zadowolą także osoby, które nie uprawiają sportów zimowych. W grudniowe weekendy w Wiśle odbywa się bowiem jarmark bożonarodzeniowy – w jego trakcie następuje m.in. uroczyste odpalenie miejskiej choinki, kursuje świąteczna kolejka, mają miejsce koncerty gwiazd polskiej muzyki, występy artystyczne zespołów ludowych oraz warsztaty z rękodzieła (zdobienie pierniczków, tworzenie stroików świątecznych). Podczas jarmarku można spróbować regionalnej kuchni, kupić pamiątki oraz bożonarodzeniowe prezenty dla bliskich. To doskonały pomył na spędzenie czasu z całą rodziną.

Przy tej okazji warto przypomnieć o kwestii ważnej dla rodziców rezerwujących Wisła noclegi – bon turystyczny jest honorowany w wielu tamtejszych pensjonatach i apartamentach, więc świąteczno-noworoczny wypoczynek z dziećmi można zaplanować w przystępnej cenie.

Apartamenty Wisła – zwiedzaj, próbuj, baw się!

Gdy uda się już wynająć wymarzony apartament, Wisła staje przed turystami otworem! Godzinami można spacerować po jej malowniczych uliczkach, zaglądać do licznych muzeów, spędzać czas w urokliwych góralskich karczmach, gdzie oczywiście w menu królują regionalne potrawy: kwasna kapuśnica, ziemniaczane placki z blachy oraz żebroczka, czyli tamtejsza babka ziemniaczana.

Dla miłośników bardziej aktywnego wypoczynku nie lada gratką jest otwarty w 2022 r. Park Zimowy. Zorganizowano go na terenie słynnych Basenów Wisła, czyli parku wodnego, który latem kusi turystów dwoma basenami, wahadłową zjeżdżalnią wodną oraz boiskami do siatkówki plażowej. Zimą na tym terenie funkcjonuje pięknie oświetlony Park Zimowy oraz lodowisko (z wypożyczalnią sprzętu).

Miejscowością polecaną na świąteczny i sylwestrowy wypoczynek bez wątpienia jest Wisła. Tanie noclegi w porównaniu do górskich kurortów Francji czy Austrii, liczne trasy zjazdowe i biegowe, jarmark bożonarodzeniowy, piękne otoczenie gór – to tylko kilka z atutów tego miasteczka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *